En İyi Mouse Hangisi ? -TEST-

Oyuncular için özel olarak tasarlanmış mouse, klavye ve kulaklık modelleri hem daha rahat bir oyun deneyimi sunmak, hem de ekstra özelliklerle size avantaj kazandırmak konusunda çok önemli bir yere sahip. Biz de bu yazımızda piyasada yüksek fiyatlara satılan oyuncu mouse’larını inceledik.

Bilgisayar oyunları geliştikçe ve sundukları özellikler arttıkça, oyunlardan tam verim alınmasına olanak tanıyan bilgisayar donanımlarının da önemi bir o kadar artıyor. Bunlar arasında ilk akla gelenler de oyunların oynanmasında büyük role sahip oyun fareleri ya da orijinal adıyla söylenirse ‘gaming mouse’ olarak bilinen donanımlar oluyor.

Bu konuda uzmanlaşan birçok firma olmasıyla birlikte, oyun faresi seçenekleri içinden en iyi olanı bulmak kolay değil. Çünkü hemen her firma, çok gelişmiş özelliklere sahip olan fareler sunuyor ama bunların özellikleri de birbirine benziyor. Bu nedenle aşağıda sunduğumuz ‘En İyi 10 Gaming Mouse’ listesi piyasada göze çarpan oyun farelerinden oluşuyor. Fakat bunların arasından seçim yapmak biraz da kişisel tercihlere kalıyor.

1- Logitech G900

Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki G900 ve G903’ün kayda değer tek farkı kablosuz şarj (PowerPlay) desteği. Bir çeşit sihirbazlık kullanan şirket, bir şekilde 2.4GHz’lik bir bağlantı üzerinden yoklama oranını 1 milisaniyeye indirmeyi başardı. Tüm DPI serisinin hızlandırılmış kapsamı, sıfır düzeltme ve filtreleme ile birlikte bu oyun faresi, bir sonraki Hearthstone oyunundan Heroes of The Storm’a kadar her şey için hazırlandı.

DPI: 12.000 | Arayüz: Kablolu / Kablosuz 2.4GHz | Düğmeler: 11 | Özellikler: Özelleştirilebilir RGB Aydınlatma, 30 saatlik pil ömrü, çıkarılabilir yan düğmeler.

+ Modüler yan düğmeler

+ İki yönlü tasarım

– Opsiyonel ağırlık yok

İnternet fiyat aralığı: 700-1200 TL

2- Corsair Glaive RGB

Yumuşak dokunuşlu boya kaplaması ve ergonomiyi daha da genişleten değiştirilebilir başparmak tutamaçları konfor için üretilmiş. Sağ el ile kullanım için tasarlanmış olan Corsair Glaive RGB oyuncu faresi, 3 farklı değiştirilebilir yan panel sunuyor ve bunlardan en rahat ettiğinizi kolayca takıp farenizi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. 16.000 DPI sensör bulunan ürün bu anlamda oldukça hassas. Hatta isterseniz hassasiyeti 1 DPI seviyesine kadar düşürebiliyorsunuz.

DPI: 16.000’e kadar | Özellikler: Değiştirilebilir başparmak tutamaçları, üç bölgeli arka aydınlatma, Pixart 3367 sensör, Omron anahtarları, DPI durum ışıkları.

+ Rahat tutuş ve konfor

+ Yumuşak hareketler ve izleme

–  Neredeyse tamamı plastik

İnternet fiyat aralığı: 460-790 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir